BEZCENNY CZAS INTEGRACJI

Spotykając się z licznymi zapytaniami dotyczącymi integracji doświadczeń psychodelicznych  postanowiliśmy przygotować szereg materiałów dotyczących zagadnień związanych z tematem. Ze względu na liczebność grupy, ogromną ilość napływających maili i licznych telefonów nie jesteśmy w stanie porozmawiać z każdym osobiście i udzielić w pełni wyczerpujących odpowiedzi. Pragniemy więc dziś skupić się na zagadnieniach integracji, oraz samych doświadczeń psychodelicznych i związanych z nimi procesów.
 
Specjalistyczne wsparcie i opieka są niekiedy niezbędne do prawidłowego przejścia przez proces ku uwolnieniu ze starych, często nieaktualnych, a nawet szkodliwych dla zdrowia schematów myślowych i emocjonalnych. Rola osoby specjalizującej się w integracji takich doświadczeń, poparta wiedzą naukową i doświadczeniem wymaga jednak stworzenia przestrzeni w której musi być spełniony jeden podstawowy warunek – zaufanie. Bo jak mamy oddać swoje problemy, traumy, bóle i zwierzyć się osobie, której nawet nie znamy?
 
Gdy wypływa na powierzchnię to co głęboko skryte, czasem podświadomie robimy wszystko by ukryć to ponownie. Szczególnie, gdy towarzyszą temu niektóre nieprzyjemne objawy, takie jak np. niepokój, złość, smutek, lęk. Wybierając ucieczkę, dajemy sobie czas by uspokoić umysł, znaleźć bezpieczną przystań, ochłonąć. To od nas zależy jak będzie on długi i czy w ogóle kiedykolwiek podejmiemy kroki by zrozumieć nasz proces i wydobyć potencjał w nim zawarty. Wartość jaką niesie za sobą uczciwe spotkanie ze sobą samym jest niemierzalna, a wszystko wskazuje na to, że prowadzi ku poprawie jakości życia. Prędzej, czy później wszystko mija, należy jednak pamiętać, że czas integracji daje nam wiele możliwości..
Rola osoby specjalizującej się w integracji jest czasem mylona ze znieczuleniem, czyli działaniem na celu zmniejszenia nieprzyjemnych efektów. O ile procent takich przypadków jest niewielki, gdyż często sami radzimy sobie z tym co pokazuje nam się w trakcie i po takich warsztatach to jednak współczynnik braku świadomości potencjału zawartego w tym doświadczeniu jest niestety wciąż stosunkowo duży. Stan psychotyczny jest również często utożsamiany ze stanem depresyjnym, a bywa często zupełnie na odwrót. Znane są przypadki osób, które wpadają w środowiska ezoteryki, magii i pracy z energiami z taką siłą, że wydaje im się, iż zostały oświecone. Następnie rzucają pracę, rodzinę i wyjeżdżają na drugi koniec świata zapominając o podstawowych sprawach takich jak dzieci, relacje z rodziną. Takie przypadki są najtrudniejsze do prawidłowego kontynuowania terapii i często kończą się (czasem po kilku latach) twardym lądowaniem, po którym winą obarczane są psychodeliki. Substancje te, choć są tylko katalizatorem naszego wnętrza mogą zatem przysporzyć kłopotów, gdy stosujemy je nieumiejętnie i bez nadzoru. Dlatego bardzo ważne jest przewodnictwo w celu utrzymania równowagi pomiędzy ezoteryką a światem materialnym.
 
Przedstawiamy dziś rolę Mariusza Baberskiego, posiadającego certyfikat EMDR Europe. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod pracy z integracją doświadczeń psychodelicznych (wg. Prof. Grofa). Wszystkie konsultacje są objęte tajemnicą lekarską.

Kontakt http://integracjapsychologiczna.pl/index.php/kontakt/

Telefon: 0048 – 505 290 933

Aho

 

 

Komentarze są wyłączone.