WSZECHŚWIAT KOCHA DZIECI

Nowa zabawka.

Plastikowe pudełeczko posiada trzy otwory przez które dziecko według instrukcji obsługi powinno dopasowywać klocki według kształtów. Aby umieścić w nim odpowiedni klocek należy więc wybrać pasujący otwór. Darek długo przyglądał się córeczce, która zamiast klocków wrzucała do pudełeczka inne przedmioty: ołówek, gumkę, kredkę, mazaki.. Tata próbował pokazać, wytłumaczyć jak obsługiwać zabawkę, ale dziecko wciąż robiło „po swojemu” i miało przy tym wiele radości. W końcu tatulek zrozumiał o co w tym chodzi – o zabawę 🙂

Darek, nasz serdeczny przyjaciel jest doktorem habilitowanym wykładającym na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.  To dzięki niemu powstały studyjne wersje większości utworów publikowanych na stronie. Kilka dni temu mieliśmy ciekawą rozmowę. Pochwaliłem się, że kupiłem harmonijkę ustną. „- Ooo, to powodzenia w nauce” – powiedział.  Odpowiedziałem mu, że ja już gram, nie wiem jak, ale po prostu gram. Przez chwilę próbował mi coś tłumaczyć na temat nut. Niestety kompletnie go nie rozumiałem, nigdy nie znałem tych wszystkich hieroglifów zapisywanych w podręcznikach szkolnych. Zacząłem grać razem z gitarą, spodobało się. Wtedy w telefonie nastała cisza. Po chwili Darek roześmiał się i opowiedział mi tą historię z pudełeczkiem. Właśnie takiego podejścia dziecka uczy mnie babcia.

Znając moc dziecięcej radości możemy nieść ją światu z uśmiechem i lekkością. W ten sposób podążamy za głosem wewnętrznej frajdy, a to przecież świetna zabawa 🙂

„Om mani padme hum” – to krótki a zarazem głęboki w swej prostocie przekaz. Czasem jedno słowo może zastąpić całą encyklopedię intelektualnych wywodów. Dlatego wielką radością napełnia mnie fakt, że coraz więcej ludzi zaczyna śpiewać. Dziękuję za te setki gitarzystów zainspirowanych po ceremonii, którzy dziś w ten prosty sposób niosą medycynę w sobie. Niosąc ją światu otrzymujemy łaskę zdrowia (stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu) , albo inaczej mówiąc a-ja-łaskę , łaskę która jest w naszych sercach. W tej doskonałej formie a-ja-łaska dociera na cały świat, szczególnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Jest tak wielu wspaniałych utalentowanych artystów, którzy wstydzą się publicznie wystąpić w obawie o ustalone reguły i spędzając czas na czytaniu instrukcji. Dziecko nie potrzebuje instrukcji, to ono jest instrukcją. Dziecko jest czyste, otwarte, uczy się i wzrasta w swej prostocie, dziecko widzi świat bez etykiet..

Gdy wewnętrzne dziecko rodzi się z dojrzałości i jest świadomym wyborem wokół dzieją się cuda <3

Bo dziecko to również stan umysłu..

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *