NIEŚMIERTELNA GWIAZDA

Zanim przeczytasz ten artykuł proszę, abyś nie traktował go zbyt poważnie. Pamiętaj, to może być tylko kolejna opowieść,  być może bajka,  która dzieje się i nie dzieje na scenie spektaklu nieustannych narodzin obecnej chwili..

Jednym z najznakomitszych oszustw umysłu jest iluzja upływu czasu. Ta iluzja ma jednak również jak wszystko inne potencjał neutralny, czyli nie jest ani dobra ani zła. Służy jedynie w zależności od potrzeb tworząc iluzję cierpienia, bądź wyzwolenia w radosnym tańcu światła i cienia. Narodziny i śmierć niczym nieustanny cykl przyrody będący przedmiotem Twojej obserwacji przybierają szaty młodości, starości, smutku i radości w obliczu tego co przychodzi i odchodzi.  W takim świecie wszystko ma swój początek i koniec, wszystko co rodzi się niestety również umiera. Oto powszechnie znana analiza ciągu zdarzeń doświadczanych zmysłami, znajdujących potwierdzenie w Twoich myślach. Oto historia o której uczyłeś się w szkole, o której mówili Ci rodzice i potwierdzali wszyscy ludzie, których do tej pory spotkałeś.  A więc wygląda na to, że kiedyś narodziłeś się i tak jak wszystko wokół kroczysz przez życie ku nieuchronnej śmierci. Oczywiście poznałeś też historie na temat nieśmiertelności duszy i nieskończoności, ale są to pojęcia które nie sposób pojąć.

Oto TERAZ , TUTAJ rodzi się dziecko , oto rodzi  się nowe życie, życie wieczne. Jak to zrozumieć, jak to poczuć, jak w pełni tego doświadczyć w obliczu tylu ograniczeń umysłu?

Gdy chcesz wybudować coś pięknego najpierw należy przygotować grunt, solidny fundament, a żaden fundament nie będzie tak solidny jak ten który istnieje poza czasem i przestrzenią, czyli ten który istnieje „od zawsze” .  Cisza- to nie tylko brak dźwięków.. a więc na tym fundamencie pozbawionym jakiejkolwiek koncepcji i wiedzy nabytej, na fundamencie czystości i przejrzystości ciszy w TERAZ istnieje rozpoznanie czym jest ten nieustannie trwający ŻYWY moment. W takim żywym TERAZ jest żywy oddech.  W takim żywym TERAZ jest świadomość iluzji przeszłości i przyszłości, a więc tego co się wydarzyło i co ma się wydarzyć. Przeszłość i przyszłość mogą jedynie zaistnieć jako wspomnienie, lub wyobrażenie będące tylko wizją powstającą w Twoim umyśle. Możesz więc pomyśleć o dniu swojej śmierci. Możesz wyobrazić sobie swoją starość. Możesz wspomnieć wstecz przypominając sobie lata dziecięce i wszystko co się w umyśle układa jako zgrabna figura teorii na temat cyklu życia i śmierci i nazwać prawem któremu wszyscy podlegamy. W trwającym TERAZ możesz jednak rozpoznać życie którym jesteś, którym trwasz, które nie ma początku ani końca. W trwającym TERAZ możesz odrzucić wszelkie koncepcje, schematy na temat tego co ktoś Ci powiedział , że kiedyś umrzesz, nawet tego co podpowiadają zmysły i mądre książki mądrych ludzi. Nawet jeśli widziałeś śmierć bliskiej osoby- widziałeś ją kiedyś wiele razy, słyszałeś o niej, czyli zaistniała w przeszłości, a przeszłość to tylko przeszłość możesz o niej pomyśleć i jeśli chcesz możesz stworzyć sobie właśnie taką iluzję. Ale możesz to zrobić tylko TERAZ, w nieustannie trwającej żywej chwili. Fajnie też jak mówisz że kiedyś umrzemy bo wtedy zabierasz mnie w podróż w kolejną iluzję – wyobrażenie sobie tego co kiedyś będzie (w tzw. „przyszłości”) .

No dobrze.. zatem wyobrażamy sobie co kiedyś będzie i ile to jeszcze czasu nam zostało. Czyli wciąż wędrujemy  (żeby nie powiedzieć „błądzimy”)  w umyśle zamiast przeżywać nieustanną radość bycia w TERAZ. Gdy już rozpoznasz iluzję przeszłości i przyszłości , nawet gdy odrzucisz to co usłyszałeś i wysprzątasz umysł z myśli i nabytych schematów na temat upływu czasu zostanie doświadczenie zmysłowe. Wiele osób zapytanych w takim momencie odpowiada że przecież widzą upływ czasu, zmiany na skórze, w ciele, nawet jeśli wszystko wokół jest tylko teatrem to widzą zmiany patrząc w lustro. A co jeśli tym jest właśnie teraźniejszość? Zmianą która trwa i jest nieustannie żywa? Co jeśli tylko wydaje Ci się że się starzejesz, jeśli to tylko w umyśle wszystkie zmysły podpowiadają nieustannie wysyłając sygnały w mózgu. Co jeśli istniejesz od zawsze w TERAZ, a iluzja tego co było i co ma nadejść niczym tło uzupełnia wiecznie trwającą chwilę w której TERAZ JESTEŚ?  Co jeśli jesteś nieśmiertelną gwiazdą wypełniającą światłem wszystko co istnieje.. ?

Na to pytanie odpowiedz sobie sam..

 

Scene from the movie Bedazzled (2000)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *